Hakerzy, którzy porwali konta Twittera, aby promować Bitcoin Scam Saw DMs z 36 kont.

Hakerzy, którzy w zeszłym tygodniu skompromitowali Twittera w naruszeniu, który widział porwanie kont wysokiej klasy w celu promowania oszustwa bitcoin mają dostęp do bezpośrednich wiadomości z 36 kont.

Zgodnie z ogłoszeniem na Twitterze opublikowanym w późną środę, jego trwające dochodzenie 130 kont hakerzy dostęp po uzyskaniu dostępu do swoich wewnętrznych systemów stwierdzono, że do 36 kont może zobaczyć napastników dostęp do ich skrzynki odbiorczej.

Chociaż konta te nie zostały ujawnione publicznie, Twitter ujawnił, że w ich skład wchodzi jeden wybrany urzędnik w Holandii.

Verge donosi, że w zeszłym tygodniu anty-islamski polityk Geert Wilders włamał się do swojego konta i zhakował teorie spiskowe. Niejasne jest, czy te incydenty są ze sobą powiązane.

Twitter zaznaczył, że nie ma “żadnych przesłanek”, aby jakikolwiek inny były lub obecny urzędnik miał dostęp do DM, prawdopodobnie powołując się na byłego prezydenta USA Baracka Obamę i obecnego kandydata na prezydenta Joe Bidena.

CoinDesk informuje, że jego główne konto na Twitterze było jednym z 36 kont, do których miał dostęp, i że musi jeszcze odzyskać dostęp do swojego konta. Według doniesień hakerzy mieli również dostęp do adresów e-mail, numerów telefonów i ewentualnych “dodatkowych informacji” związanych z tymi kontami.

Aktualizacja Twittera przychodzi tydzień po tym, jak doznał poważnego ataku, który widział hakerów porwać dziesiątki głośnych kont, w tym tych z Elon Musk, Apple, Uber, CoinDesk, Binance, Bill Gates, Barack Obama, i więcej. Hack netted napastników ponad 120.000 dolarów Bitcoin System wartości, które od tego czasu przeniósł się do usług mieszania i próbował wyprać za pośrednictwem gier hazardowych i platform peer-to-peer.

Coinbase i inne znane giełdy kryptograficzne podobno powstrzymały swoich użytkowników przed wysyłaniem hakerom o wiele większej ilości BTC poprzez umieszczenie ich adresu na czarnej liście po tym, jak zorientowali się, co się dzieje. FBI prowadzi teraz dochodzenie w tej sprawie.

Fałszywy podarunek Bitcoin promowany po naruszeniu systemów Twittera mógł, według ekspertów ds. bezpieczeństwa, być przykrywką dla innych złośliwych działań.